Jak dlouho by měl člověk spát?

Foto: pixabay.com

Pokud jste už dospělí a tím pádem častěji unavení, než tomu bylo v dětství, určitě to znáte také. Jít spát se najednou snažíte co nejdříve, třeba po půl desáté hned, jak skončí na TV Nova Výměna manželek anebo Ordinace v růžové zahradě, a pokud by to šlo, vykonávali byste tuto činnost ideálně co nejdéle. Přitom coby malé děti vás do postele museli rodiče doslova nahánět, jak se vám do ní otravně nechtělo.

Otázkou pro mnohé tak často je, kolikahodinový spánek by si každý z nás měl dopřávat, aby blahodárně prospíval svému zdraví. Když někdo hovoří o tom, že rozsah sedm až osm hodin je ten nejideálnější, pak může mít pravdu, ale také nemusí. Někteří spánkoví odborníci totiž tvrdí, že každý člověk je jiný a tudíž potřebuje i jinak dlouhý spánek.

Může jít o 4 hodiny denně, stejně jako o deset či více. Můžete zalehnout před osmou večerní hned po TV seriálu Ulice anebo show Prostřeno na Primě a vychrupovat až do šesti ráno, nebo jít v půlnoci a budíka si dát na čtvrtou. Obojí může být správné, pokud je na to vaše tělo stavěno a připraveno. Odborníci zároveň ale ještě uvádí, že pokud budete spát třeba jen o hodinu méně, než byste měli, může to mít neblahý vliv na vaše zdraví.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.