Ženám nic neujde, jedná-li se o dobrou radu

Foto: pexels.com

České ženy jakéhokoli věku jsou velmi družné a komunikativní. Bavíme se spolu v čekárně u lékaře, na autobusové zastávce MHD, nebo také v obchodě, kam jsme po práci zašly koupit studenou večeři. Ačkoliv se vzájemně neznáme, není pro nás problém vzájemně navazovat rozhovory, a sdělit si pár tipů při výchově dítěte, v kuchyni, v péči o zahrádku, ale i zážitky ze sledování  posledních dílů televizních seriálů, jako je třeba Ulice, Modrý kód, Ordinace v růžové zahradě, Výměna manželek anebo téměř denní díly Prostřeno. Každá z nás si domů odnáší mnoho receptů, jak lépe zvládat svoji domácnost.

Plýtvat s potravinami by se nemělo

Každá z nás je jiná. Některá ráda vaří, jiná naopak vaření nenávidí, ale většina z nás nemá ráda v kuchyni zbytky. Naše čtenářka paní Pavla nám zaslala recept, co se zbylými bramborovými knedlíky z předešlého dne. K receptu připsala, že v době, kdy jsou brambory drahé, nemělo by se s nimi plýtvat. Zvláště, pokud se jedná o domácí bramborové knedlíky.

Recept pro každý den

Paní Pavla zbylý knedlík nakrájí na kolečka o šířce 1 cm, a rozprostře je na předem rozehřátý olej v pánvi. Na mírném ohni je opéká z každé strany do zlatova. Na talíř si připraví papírový ubrousek, kam bude opečené plátky knedlíku pokládat. Když jsou knedlíky od omastku vysušené, narovná je na čistý talíř, a servíruje rodině. Naše čtenářka ještě podotýká, že takto opečené plátky lze potírat stroužkem česneku. Některé ženy upečené plátky obalují v trojobalu jako řízek.

Přejeme dobrou chuť

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.