Podzimní tipy: focení, vaření či TV seriály

Foto: pixabay.com

Máme tady další roční období. Přišel k nám podzim a s ním i podstatně nižší teploty, upršené počasí a sem tam nějaké sluníčko. Ale neberme to tak negativně. Podzimní příroda se nám barví do žluté, oranžové, místy červené a hnědé barvy a listy vytvářejí barevnou pokrývku všude, kde jsou stromy a cesta.

Já mám pro Vás tipy, co všechno můžete dělat v tomto ročním období.

  1. Kochat se přírodou

Je to naprosto jasná věc, kterou ale nedělají všichni. Jsou lidé, kteří si přírody váží, kochají se a přemýšlí nad ní, a pak jsou lidé, kteří jdou a přírodu berou jako samozřejmost. Je přece jasné, že na podzim padá listí, no ne? Ale co se takhle na chvíli zastavit, sednou si v parku na lavičku a pozorovat tu krásu? Věřte mi, že pocítíte příjemné pohlazení na duši.

  1. Foťte

Pokud si rádi uchováváte krásu, vyrazte do parku nebo někde jinde ven s fotoaparátem v ruce. Podzim je nejenom se blížící změna času, ale jako každé jiné roční období stvořené pro focení.

  1. Uvařte si čaj/čokoládu/kávu anebo dobré jídlo

Uvařte si horký nápoj, který máte rádi a vnímejte přítomný okamžik. Pijte třeba čaj a vnímejte, jak ten čaj pijete. Vnímejte čas, Vaši činnost i Vaše okolí. Nebo si připravte nějaké báječné jídlo. Inspiraci Vám může dát třeba některý soutěžící z TV reality show Prostřeno.

  1. Čtěte

Jste vášniví čtenáři knih? Pokud ano, vezměte knihu, čaj a sedněte si do Vašeho oblíbeného křesla třeba ke krbu. Nechte se unášet pohodlím, teplem domova a dějem knihy, kterou jste si zvolily. Je to úžasná relaxace.

  1. Sledujte televizní filmy, seriály

Je víkend, nic se Vám pořádně nechce, knížky Vás moc nezajímají a venku prší? Pak se určitě vrhněte třeba na nějaký nový film nebo Váš oblíbený seriál. Odpočinete si a na chvíli se odprostíte od chmurné reality. Můžete si přehrát nějaký TV seriál z iPrima videoarchivu (Poklad z půdy, Modrý kód, Krejzovi, Česko Slovensko má talent či Prostřeno), anebo z Nova Plus (Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Tvoje tvář má známý hlas či Výměna manželek).

  1. Kreslete

Kreslení je činnost, kterou dělá Vaše duše. Zkuste si vzít papír, zavřít oči a malovat tak, že si poslepu budete brát pastelky a necháte vést Vaši ruku po papíru. Třeba Vás Vaše výsledky i pobaví.

  1. Dělejte to, co Vás baví

Jste člověk, kterému pořádně nevyhovuje procházka, fotografování, vaření ani sledování TV seriálů? Pak zkuste dělat to, co Vás baví. Sport, zpěv, keramika, spánek aj. Prostě  vše, co Vás vnitřně naplňuje.

Věřím, že se Vám tyto tipy budou hodit a že nějaký z nich využijete.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.