Jakub Kohák jako president Tváře i Instalatér z Tuchlovic

Foto: pixabay.com

Tuchlovický instalatér hledající svou nastávající

Instalatér z Tuchlovic je celovečerní film režiséra Tomáše Vorla, podle reálné předlohy instalatéra z české vesničky ve Středočeském kraji.

Jak již název filmu napovídá, příběh pojednává o prostoduchém instalatérovi, který je schopen zdarma opravit celou vesnici, avšak svůj život nechává na pospas osudu.

Svůj herecký um v titulní roli prodal Jakub Kohák, aktuálně coby porotce TV show Tvoje tvář má známý hlas, pro kterého byla tato role debutová. Nebylo by divu, kdyby režisér Tomáš Vorel, který se zároveň u filmu ujal i scénáře a kamery, napsal Jakubovi Kohákovi roli přímo na tělo. Jeho výkon potvrdil, že není schopný nás pouze pronásledovat v televizní reklamě anebo za porotcovským stolem Tváře, ale že také dokáže hravě balancovat mezi humorem a vážností, aniž by to působilo ironicky či trapně.

I když dějová linie této vesnické komedie není nastavena příliš vysoko, jelikož závěr filmu odhadne každý divák během 10 minut, objeví se ve filmu i svěží místa. To platí v případě, kdy se náš instalatérský anti-playboy zamiluje do vietnamské prodavačky v samoobsluze, protože mu pochválí triko.

Výraznou oporou filmu je dobré herecké obsazení, jak rasistického fotbalového fanouška Jana Budaře, tak i neustále se starající matky Evy Holubové. Film se rozhodně nezařadí do zlatého fondu české kinematografie, ačkoliv dojemný příběh nešťastného instalatéra ve Vás pár stop zanechá. Kdo film doposud neshlédl, má k tomu příležitost třeba přes internet, stejně jako je tomu s každým novým dílem Tvoje tvář má známý hlas, kde je nezapomenutelný nejenom předseda Jakub Kohák, ale všichni další porotci a hlavně vystupující.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.