Věříte online recenzím a doporučeným produktům?

Foto: pexels.com

Také se při nakupování přes internet necháváte ovlivňovat různými fakty, jako jsou třeba recenze uživatelů anebo nabízené zboží, které je uvedeno mezi nejprodávanějšími či z nějakého důvodu nejlepšími produkty? Pak si dejte pozor, abyste nenaletěli. Ne totiž vždy, co čtete, musí být pravda. V balíčku od České pošty, která za to samozřejmě nemůže, vám tak může přijít něco, co naopak ve skutečnosti vůbec nešlo na odbyt, ale vy jste si to v dobré víře objednali jako něco extra.

Varováním pro vás mohou být mnohokrát odhalené falešné recenze, které si e-shopy anebo spíše rovnou výrobci nebo naopak konkurenti píšou sami tak, jak se jim to hodí, stejně jako tajné algoritmy, jež dávají napovrch žebříčků především zboží, které internetovému prodejci nejvíce vydělává.

Za něco obdobného je kritizován i online prodejce Amazon, který z více jak třetiny ovládá americký online trh. Že se mu údajné ovlivňování kupujících vyplatí, když jim doporučuje pro něj nejziskovější produkty, je pak pochopitelné. Mimochodem nejbohatším člověkem světa je aktuálně právě majitel Amazonu Jeff Bezos. Jeho společnost se podobným nařčením o tajných algoritmech samozřejmě brání, jenže jiného názoru jsou zaměstnanci, kteří stáli za jeho zrodem.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.