Výroba nových elektromobilů skončila dříve, než začala

Foto: pexels.com

Moc nescházelo k tomu, že jsme za pár let v autosalonech anebo bazarech, třeba i v těch internetových česky na mobile.de, mohli kupovat další druhy elektrických vozidel, tentokrát s britskou značkou Dyson. Komu se vybavily vysavače a větráky takto pojmenované, má pravdu. Jde totiž o stejného člověka, miliardáře, který se chtěl od původních úspěšných produktů posunout někam dál, tentokrát až k automobilům na elektrický pohon.

Projekt za miliardy vypadal nadějně. Pracovalo na něm kolem 500 lidí, plány už byly téměř hotové a výroba měla být spuštěna v Singapuru. Nakonec však majitel firmy z celé akce vycouval, a to z důvodu, že by výroba jeho elektro aut pravděpodobně nebyla zisková, a to vzhledem ke značné světové konkurenci.

Vždyť automobilů se v současnosti vyprodukují obrovská kvanta. I na už zmíněném německém internetovém bazaru mobile.de v češtině je v nabídce kolem 1,5 milionu ojetin. Všichni lidé, kteří se projektu účastnili, tak dostali výpověď. Možná ale najdou uplatnění v jiném oboru, kterému se britský miliardář věnuje. Anebo si třeba ještě vše rozmyslí a vozy Dyson na elektřinu se skutečně vyrábět začnou.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.