Máte vaše televizory připravené na DVB-T2?

Foto: pixabay.com

Také s oblibou a pravidelně na televizních obrazovkách sledujete seriály jako je Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Modrý kód anebo TV reality show Prostřeno či Výměna manželek? Pak byste jistě byli zklamaní, kdybyste vaše nové díly seriálů nemohli už v televizi vídat, což by se zcela jistě mohlo stát, a to počínaje listopadem 2019.

Televize totiž pomalu ale jistě začnou přecházet na vysílání přes DVB-T2, jenže více jak polovina českých domácností zatím na tento přechod není vůbec připravena. Jde o nový standard pozemního digitálního TV vysílání, k jehož příjmu je potřeba buď nová televize anebo alespoň k tomu určený set-top box. Výjimku tvoří uživatelé, kteří sledují TV přes satelity, kabelovku nebo třeba přes internet, jako je O2 TV. Ti ve většině případů nic nového nepotřebují, neboť signál pro ně zpracovává poskytovatel.

Nechcete-li propásnout žádný z nových dílů TV seriálu anebo nechcete-li je sledovat pouze přes internet na vašem počítači, zaobírejte se nákupem nových televizorů anebo setoboxů včas. Přechod se neuskutečňuje pouze u nás v ČR, ale v celé Evropě, a to z důvodu uvolnění pásma 700 MHz pro rychlý 5G internet. V listopadu začne předchozí signál vypínat v Praze a potom postupně až do poloviny roku 2020 v celé ČR.

 

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.