Na dálnicích budeme zřejmě jezdit až 140 km/h

Foto: pixabay.com

Ať už jste současným majitelem a řidičem nějakého motorového vozidla anebo se ho teprve chystáte pořídit v některém z autosalonů či ojetý v autobazaru, jako je třeba ten německý internetový na mobile.de, určitě vás budou zajímat novinky, které se Ministerstvo dopravy chystá letos na podzim předložit vládě ke schválení.

Jde o navýšení rychlosti na dálnicích ze současných 130 na 140 kilometrů v hodině. Sice by aktuálně mělo jít jen o pár vybraných úseků, jakmile ale bude (doufejme v roce 2020) dokončena modernizace dálnice D1, mohlo by se stočtyřicítkou jezdit téměř po celé trase mezi Prahou a Brnem, s výjimkou zimních měsíců.

Všem je už teď jasné, že kde bude dovoleno jezdit autem 140 km/h, bude se nakonec jezdit 150, s tím ale zřejmě ministerstvo také počítá, protože se plánují zvedat i pokuty právě za překročení rychlosti, včetně stržení více bodů. Pokud máte až příliš těžkou nohu na plynu, připravte si až 5 000 korun, případně ve správním řízení až 5x tolik. A stržených bodů za vysokou rychlost nikoliv 5, ale nově až 6.

Jestliže si tedy vyberete například z Německa z už zmíněné internetové stránky mobile.de v češtině nějaké silné ojeté vozidlo a budete se těšit na prohánění se vysokou rychlostí po našich dálnicích, raději zbrzděte ve svých představách, a buď si připravte hodně peněz na pokuty, anebo se spíše projeďte rovnou v Německu na dálnicích s neomezenou rychlostí. Ono totiž 140 km/h, kterými jezdí mnoho řidičů po našich dálnicích i v současnosti, nebude příliš velká změna, navíc s přihlédnutím na zvyšující se pokuty.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.