Proč jsou seriály z nemocničního prostředí tolik oblíbené?

Foto: pexels.com

Dá se říct, že každý televizní seriál si najde svou skupinu pravidelných diváků. Televizní stanice jsou v tomhle ohledu velmi štědré a svým divákům servírují atraktivní seriály z různého prostředí. Těmi nejoblíbenějšími jsou bezesporu seriály z nemocničního prostředí. Ordinace v růžové zahradě na TV Nova a Modrý kód na TV Prima jsou toho důkazem.

V seriálu je nemocniční prostředí pro diváka atraktivní

První díl Ordinace v růžové zahradě odvysílala TV Nova v roce 2005. Od té doby uplynulo už 14 let, kdy sledovanost znatelně neklesla, spíše naopak. Seriál ordinace v růžové zahradě poslední díl si nenechá ujít žádný pravidelný divák. Podobně je tomu u seriálu Modrý kód, jehož vysílání poměrně nedávno spustila TV Prima. Proč jsou ale seriály z nemocničního prostředí mnohem oblíbenější než jiné?

Nemocniční seriály jsou oblíbené z mnoha důvodů

Důvodem může být skutečnost, že nemocniční prostředí umožňuje režisérům mnohem napínavější scénáře a dějové linie. V nemocničních seriálech jde zkrátka i o životy!

Dalším důvodem může být bezpečí před televizní obrazovkou. Ordinace v růžové zahradě přitáhla i tu skupinu diváků, kterou byste k lékaři v běžném životě nedostali ani heverem.

Třetím avšak ne úplně posledním důvodem oblíbenosti těchto seriálů je fakt, že Ordinace v růžové zahradě i Modrý kód nabízejí divákům pestrou škálu vztahových zápletek. Takové kdyby se odehrávaly v běžných ordinacích, tak bychom my všichni k lékaři určitě chodili častěji.

Ordinace v růžové zahradě ani Modrý kód nejsou novinkou

To, že si Modrý kód poslední díl nechá na TV Prima ujít jen málokdo však ještě neznamená, že jsou podobné seriály v televizi novinkou. Lidé k nim měli blízko už dříve. Důkazem pro to může být německý seriál o zdravotní sestře Stefanii z roku 1995, který měl díky svému obsahu také velkou sledovanost.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.